Jesień w Polsce

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Listopad 2021 - pogoda długoterminowa zaskoczeniem. Sypnie śniegiem w tym miesiącu?

2021-11-06 11:48

Listopad rozpoczął się na dobre. Dla wielu to jeden z najbardziej nielubianych miesięcy, kojarzący się przede wszystkim z deszczem i niskimi temperaturami. Jak prezentuje się pogoda długoterminowa na listopad 2021? Czy czekają nas jeszcze ładne i słoneczne dni? A może sypnie śniegiem? Sprawdźcie, co mówią eksperci.

Pogoda długoterminowa na listopad 2021 interesuje coraz więcej osób zaskoczonych tym, co widzą za oknami. Do tej pory jedenasty w kalendarzu miesiąc kojarzył się nam przede wszystkim z brzydką pogodą. Początek listopada 2021 przyniósł jednak zadowalające zmiany. Zamiast nieprzyjemnej aury, mamy do czynienia z polską złotą jesienią. Nic dziwnego, że tak wiele osób chciałoby poznać odpowiedź na pytanie, czy aktualna pogoda utrzyma się przez cały miesiąc. Eksperci pogodowi postanowili przyjrzeć się temu, co mówią poszczególne modele. Jak wiadomo, najdokładniejsze okazują się prognozy przekazywane na kilka dni przed, jednak pogoda długoterminowa pozwala określić, czego mniej więcej można się spodziewać. Wszystko wskazuje na to, że ładna pogoda w listopadzie jeszcze się utrzyma, ale na pewno nie do końca miesiąca. Kiedy możemy spodziewać się jej załamania? Meteorolodzy z IMGW mówią o wyjątkowo deszczowym listopadzie!

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Pogoda długoterminowa listopad 2021

Jak donosi serwis Fani Pogody, korzystnie dla Polski wyglądają prognozy na okres od 8 do 15 listopada tego roku. Jeśli w tym czasie zdarzą się jakiekolwiek ochłodzenia, to będą one krótkotrwałe. Druga połowa listopada ma być już znacznie zimniejsza. IMGW informuje jednak, że średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej mieścić się będzie w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Zła wiadomość jest jednak taka, że miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce ma się kształtować powyżej normy.

Cleo i Maryla o kulisach współpracy
Źródło: Listopad 2021 - pogoda długoterminowa zaskoczeniem. Sypnie śniegiem w tym miesiącu?