Krzysztof Skiba

i

Autor: AKPA Krzysztof Skiba

GWIAZDY

Krzysztof Skiba - wiek, żona, rodzina, choroba, wzrost, piosenki, Instagram

2023-08-28 16:02

Krzysztof Skiba to jedna z barwniejszych osób w polskim show-biznesie. Artysta muzyczny znany ze swojego ciętego języka, zyskał ogromną popularność jako wokalista zespołu Big Cyc, z którym wylansował wiele hitowych kawałków, jak na przykład kultowy Dres, czy też Każdy facet to świnia. Co musicie o nim wiedzieć? Poznajcie go bliżej, czytając nasz artykuł.

Krzysztof Skiba - wiek, partnerka, rodzina, choroba, wzrost, piosenki, Instagram takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów w sieci. Krzysztof Skiba to polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy. Wiele osób kojarzy go z popularnym zespołem Big Cyc, który w swojej karierze wylansował wiele hitowych kawałków. Artysta dołączył do grupy w 1988 roku i nie tylko śpiewał w nim piosenki, ale także odpowiadał i nadal odpowiada za teksty piosenek. Równolegle z działalnością muzyczną Skiba publikował felietony i opowiadania na łamach różnych gazet. To jednak nie koniec. Artysta ma na swoim koncie także role dubbingowe i filmowe. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Szybkie Pytania - Michał Wiśniewski

Krzysztof Skiba - wiek, wzrost

Ile lat ma Krzysztof Skiba? Polski muzyk urodził się 7 lipca 1964 w Gdańsku, a w 2023 roku świętował swoje 59. urodziny. Internautów ciekawi również wzrost artysty. To żadna tajemnica! Krzysztof Skiba mierzy około 171 cm wzrostu.

Krzysztof Skiba - rodzina

Internauci szukają informacji na temat rodziny Krzysztofa Skiby. Okazuje się, że muzyk jest synem Albiny i Franciszka Skibów. Jego ojciec był marynarzem o stopniu ochmistrza, natomiast mama architektką. Krzysztof Skiba ma starszą siostrę Małgorzatę. Artysta będąc dzieckiem trenował judo, a w wieku 14 lat założył swój pierwszy kabaret Tapeta.

Krzysztof Skiba - partnerka, żona

Czy Krzysztof Skiba ma żonę? Życie miłosne artysty zastanawia wiele osób. Krzysztof Skiba był żonaty z Renatą, z którą ma dwóch synów - Tymoteusza (ur. 1987) i Tytusa (ur. 1997), który występuje w punkowym zespole Danziger. Obecnie artysta związany jest z Karoliną Kempińską z którą w 2023 roku wziął ślub.

Krzysztof Skiba - choroba

Lider zespołu Big Cyc przez lata zmagał się z nadwagą. W ostatnim czasie muzyk przeszedł ogromną metamorfozę i chętnie chwali się radykalną zmianą w swoim życiu. Dawniej Krzysztof Skiba ważył nawet 114 kg jednak w 2021 roku udało mu się zrzucić aż 30kg!

Krzysztof Skiba - piosenki

Krzysztof Skiba ma na swoim koncie wiele piosenek. Do jego najpopularniejszych kawałków, należą te, które narodziły się w grupie Big Cyc. Mowa o numerach takich jak:

  • Makumba
  • Rudy się żeni
  • Każdy facet to świnia
  • Dres

Nie można również zapomnieć o kultowym kawałku "Świat według Kiepskich", który został wykorzystany w serialu o takim samym tytule.

Krzysztof Skiba - Instagram

Krzysztof Skiba jest aktywny na Insatgramie. Znajdziecie go bez problemu, wpisując w lupkę jego oficjalny nick @skibabigcyc lub imię i nazwisko.

Czyja to piosenka? Sprawdź czy odgadniesz wykonawcę po samym tytule!

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Lepiej mieć" śpiewa: