Kogel Mogel

i

Autor: screen z YouTube/Klasyka Polskich Filmów

SPRAWDŹ SIĘ

Kogel Mogel - quiz dla fanów. Sprawdź co pamiętasz z kultowego filmu

2024-07-22 10:19

"Marian, tu jest jakby luksusowo" i już każdy wie, o co chodzi. Kogel Mogel to zdecydowanie najpopularniejszy film komediowy, który Polacy kochają do dziś. Jesteś fanem produkcji? Jeśli tak to dobrze trafiłeś, bo przygotowaliśmy specjalny quiz. Sprawdź co pamiętasz z kultowego filmu i przekonaj się czy jesteś mistrzem!

Kogel Mogel to polski film komediowy z 1988 roku w reżyserii Romana Załuskiego. Opowiada o dziewczynie ze wsi Katarzynie Solskiej, która marzy o studiach w Warszawie. Jej rodzice są temu przeciwni, ponieważ chcą by ich jedyna córka wyszła za mąż i robią wszystko by do tego doszło. Gdy przez pomyłkę Kasia myśli że nie zdała na studia, załamuje się i zgadza na ślub. Jednak gdy pomyłka się wyjaśnia przed dzień ślubu, ucieka z domu do Warszawy. Tam czekają na nią kolejne kłopoty, a mianowicie brak zakwaterowania, bo przyjechała na studia za wcześnie. Szukając noclegu spotyka starszą kobietę z wnuczkiem, która szuka niani. Kasia Solska chodź niepewnie zgłasza się do opieki nad dzieckiem i zamieszkuje z rodziną Wolańskich. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy rozpoczyna się rok akademicki i gdy na jej drodze staje Paweł Zawada.

THE BEST OFF EWELINA PYTA. Polityka okiem Polaków i nie tylko

Kogel Mogel - QUIZ o filmie

Kogel Mogel powstał w 1988 roku, a rok później ukazała się kontynuacja filmu zatytułowana "Galimatias, czyli kogel-mogel II". To jednak nie koniec! 30 lat później, a dokładnie w 2019 roku fani filmu mogli oglądać jego trzecią część "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Producenci poszli za ciosem i w 2022 premierę miała czwarta część "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4", zaś w 2024 roku premierę będzie mieć kolejna, w sumie już piąta część zatytułowana "Baby boom, czyli kogel-mogel 5". Jesteś fanem filmu? Uwielbiasz cytat "tu jest jakby luksusowo"? Jeśli tak rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co wiesz o bohaterach i filmie Kogoel Mogel.

Kogel Mogel - quiz dla fanów. Sprawdź co pamiętasz z kultowego filmu

Pytanie 1 z 12
Kto wcielał się w rolę Katarzyny Solskiej?
Listen on Spreaker.