KIEDYŚ I DZIŚ

Katarzyna Taracińska grała kiedyś w Domisiach. Jak dziś wygląda serialowa Amelia?

2024-04-25 15:26

Pamiętacie słynne Domisie, które emitowane były w Telewizji Polskiej? Edukacyjno-wychowawczy program z udziałem aktorów był hitem wśród dzieci. Jedną z gwiazd wcielających się w Domisia z niebieskimi włosami, czyli Amelię, była aktorka Katarzyna Taracińska. Jak dziś wygląda? Będziecie zaskoczeni!

Pamiętacie Domisie? Kiedyś to było! Kultowy edukacyjno-wychowawczy program dla dzieci, był hitem Telewizji Polskiej. Było to widowisko teatralne z udziałem aktorów, lalek i innych eksponatów, które w szczególności było kierowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Program bawił, uczył i pokazywał rozwiązania różnych problemów. Każdy mały widz, gdy zatapiał się w odcinek, marzył o tym by odwiedzić wioskę Domisiów i razem z nimi przeżyć jedną z ich przygód. Amelia, Pysia, Eryk i Bazyli - to przyjaciele, a zarazem mieszkańcy magicznej krainy Domisiowa. Amelia, czyli ta z niebieskimi włosami miała dar opowiadania bajek, Pysia o zielonych włosach zachęcała do śpiewania piosenek, Bazyli, który również miał zielone włosy, zapraszał do gier i rozwiązywania quizów, a Eryk o pomarańczowych włosach uwielbiał multimedia. Był też Teofil, który opowiadał Domisiom o prawdziwym życiu i Pani Sójka, która przekazywała nowiny z drugiego końca lasu.

ZOBACZ TAKŻE: Kasia z 13 Posterunku już tak nie wygląda! Aleksandra Woźniak mocno się zmieniła

Jak zmieniła się obsada "KEVIN SAM W DOMU"? Gdzie jeszcze zagrali aktorzy? | To Się Kręci #23

Katarzyna Taracińska, czyli Amelia z Domisiów. Jak dziś wygląda?

Domisie uczyły, bawiły i dawały się kochać najmłodszym widzom. W Amelię, która wyróżniała się niebieskimi włosami wcielała się aktorka Katarzyna Taracińska-Badura. Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Szerszej publiczności dała się poznać nie tylko w Domisiach, ale także w serialu Klan, Rodzinny Interes, Leśniczówka, Barwy Szczęścia, czy też Na dobre i na złe. Jakby tego było mało, Katarzyna Taracińska jest producentką, reżyserką i coraz częściej autorką spektakli dla dzieci - Miś Uszatek, Tytus, Romek i A’Tomek, czyli jak zostać artystą?, Domisie w teatrze i Domisie na wakacjach. Jesteście ciekawi jak dziś wygląda Amelia z Domisiów? Katarzyna Taracińska mocno się zmieniła!