Jurek Owsiak

i

Autor: AKPA Jurek Owsiak

WOŚP

Jurek Owsiak - wiek, dzieci, wykształcenie, wzrost, żona, WOŚP, Instagram

2024-01-28 20:20

Jerzy Owsiak to rozpoznawalna osoba w Polsce, ale i na świecie. To nie tylko polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, filantrop, ale przede wszystkim działacz charytatywny i społeczny. To właśnie on jest pomysłodawcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która co roku robi wiele dobra ludzi. Poznajcie bliżej Jurka Owsiaka, czytając nasz artykuł.

Spis treści

  1. Jurek Owsiak - wiek, wzrost
  2. Jurek Owsiak - wykształcenie
  3. Jurek Owsiak - żona, dzieci
  4. Jurek Owsiak - WOŚP
  5. Jurek Owsiak - Instagram

Jerzy Owsiak - wiek, dzieci, wykształcenie, wzrost, żona, WOŚP, Instagram: takie frazy interesują wiele osób. Jurek Owsiak to niesamowicie rozpoznawalna postać w Polsce, ale i na świecie. Wszystko przez jego dobre serce i niesienie pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. To założyciel i prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP oraz Pol'and'Rock Festival (w latach 1995–2017 Przystanku Woodstock). Niestety mimo iż Jurek Owsiak szerzy dobro, to często musi mierzyć się z krytyką wielu osób. Mimo złych słów, które wielokrotnie usłyszał, nie poddał się tylko cały czas idzie do przodu i spełnia swoją misję. Jurek Owsiak jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, współpracował z największymi rozgłośniami i telewizjami w kraju. Wielokrotnie odznaczany był za swoją działalność społeczną i charytatywną, a nawet kilkukrotnie nominowany był do Pokojowej Nagrody Nobla. Co jeszcze musicie o nim wiedzieć?

Radio Eska: Dagmara Kaźmierska sprzedaje luksusową limuzynę. Cena to wielkie zaskoczenie

Jurek Owsiak - wiek, wzrost

Ile lat ma Jurek Owsiak? To żadna tajemnica. Założyciel fundacji WOŚP urodził się 6 października 1953 roku w Gdańsku , więc jak łatwo można obliczyć ma 70 lat. Internautów zastanawia także kwestia ile wzrostu ma Jurek Owsiak? Niestety nie znajdziemy dokładnej informacji na ten temat w sieci.

Jurek Owsiak - wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Jurek Owsiak? Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skończył liceum ekonomiczne. Nie ma wykształcenia wyższego, ale robił to co kocha, czyli malował obrazy i chciał być artystą. Aż cztery razy bez powodzenia próbował dostać się na ASP i co ciekawe bez powodzenia zdawał też na psychologię. Następnie wstąpił do wojska, a po nim skończył kurs psychoterapeutyczny. W latach 80. miał własną pracownię witraży.

ZOBACZ TAKŻE: Ile WOŚP zebrał pieniędzy przez lata? Finalne kwoty zbiórek Jurka Owsiaka zwalają z nóg!

Jurek Owsiak - żona, dzieci

Kim jest żona Jurka Owsiaka? Jego wybranką serca jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członkini zarządu Fundacji WOŚP. Małżeństwo ma dwie córki -Aleksandrę (ur 1979) i Ewę (ur 1989). 

Kim jest żona Jurka Owsiaka i ile zarabia? Lidia Niedźwiedzka-Owsiak też pomaga!

Jurek Owsiak - WOŚP

Fundacja WOŚP zorganizowała pierwszą zbiórkę 3 stycznia 1993 roku. Był to spontan po apelu kardiochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka o wsparcie finansowe zakupu sprzętu medycznego dla umierających dzieci. Pierwszy finał został niesamowicie ciepły odebrany przez Polaków, a łączna zebrana kwota wyniosła nieco ponad 2 mln złotych. W 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32.

Jurek Owsiak - Instagram

Jurek Owsiak jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu wpisując w lupkę jego imię i nazwisko lub nick @jurek_owsiak_official.