KIEDYŚ I DZIŚ

Jurek Owsiak kiedyś i dziś. Tak zmienił się założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2024-01-28 20:14

Pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nosi charakterystyczne, czerwone okulary. Jednak czy wiedziałeś, że kilkanaście lat temu jego oprawki miały całkiem inny kolor. Na starych zdjęciach trudno rozpoznać Jurka Owsiaka. Sprawdźcie, jak na przestrzeni lat, zmienił się szef WOŚP.

Jurek Owsiak razem ze swoją żoną Lidią, od lat pracują razem przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Są uznawani za przykładne i zgodne małżeństwo, które niesie pomoc potrzebującym. Choć głównie to Jerzy Owsiak jest "twarzą" WOŚP-u, ukochana wspiera go przy każdej okazji, nawet gdy nie ma kamer. Czego chcieć więcej! Pomysł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy narodził się kilkanaście lat temu. Pierwsza zbiórka miała miejsce dokładnie 3 stycznia 1993 roku, kiedy to zbierano datki na rzecz Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Owsiak zapoczątkował zbiórkę w muzycznym programie TVP2 "Róbta co chceta", co bardzo dobrze się przyjęło. Niebawem, bo już w niedzielę 28 stycznia, odbędzie się 32. finał WOŚP. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierała datki do puszek na rzecz walki z płucami po pandemii.

DARIA ZAWIAŁOW O SWOJEJ TRASIE I WIELKIM PROJEKCIE | Wywiad Radio ESKA

Jerzy Owsiak - kiedyś i dziś. Tak przez lata zmienił się szef WOŚP

Jurek Owsiak to postać, która przywołuje w wielu osobach pozytywne odczucia. Od lat niesie dobro, organizując zbiórki pieniężne, a następnie zakupuje potrzebne sprzęty dla szpitali i ośrodków leczniczych w Polsce. Pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, najbardziej kojarzony jest z czerwonymi okularami. Można powiedzieć, że jest to jego znak rozpoznawczy, z którym się nie rozstaje. Jednak okazuje się, że Jurek Owsiak nosił kiedyś całkiem inne okulary. Zobaczcie naszą galerię i obejrzyjcie zdjęcia założyciela WOŚP sprzed lat. Jurek Owsiak wyglądał kiedyś całkiem inaczej!