Muniek Staszczyk

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Jak naprawdę nazywa się Muniek Staszczyk? Wokalista T-LOVE ma też drugie imię!

2024-04-25 15:30

Muniek Staszczyk od lat aktywny jest w branży muzycznej, a publiczność go uwielbia! Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wokalista T.LOVE nazywa się naprawdę? "Muniek" to tylko pseudonim artystyczny!

Zespół T.LOVE na dobre zapisał się w historii polskiego rocka. Powód? Niesamowita charyzma na scenie, piosenki wpadające w ucho i niezapomniane melodie. Zespół powstał w 1982 roku w Częstochowie i co ciekawe, początkowo nosił nazwę Teenage Love Alternative. Tworzyli go Muniek Staszczyk, Janusz Knorowski, Dariusz Zając i Jacek Wudecki. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że jako Teenage Love Alternative artyści zadebiutowali występem na studniówce w liceum. Kilka lat później, bo w 1986 roku panowie wylansowali swój pierwszy przebój "My marzyciele" z którym dotarli do szóstego miejsca Listy przebojów Programu Trzeciego. Niedługo później Muniek Staszczyk wpadł jednak na pomysł, by zmienić nazwę zespołu z Teenage Love Alternative na T.LOVE. 

ZOBACZ TAKŻE: Ile za koncert bierze T.LOVE? Lepiej usiądźcie! Muniek Staszczyk nieźle zarabia

10 piosenek dzięki którym Lady Pank jest popularny. Te hity pokochali Polacy!

Muniek Staszczyk - prawdziwe imię, ciekawostki

Muniek Staszczyk to nie tylko założyciel i wokalista T.LOVE, ale przede wszystkim jedna z popularniejszych i cenionych postaci na scenie muzycznej. Jego niezapomniane teksty, charakterystyczny wokal i charyzma uczyniły go jedną z najbardziej ikonicznych artystów w historii polskiego rocka. Jak można się domyślać "Muniek" to nie imię, lecz pseudonim artystyczny. Wokalista T.LOVE tak naprawdę nazywa się Zygmunt Marek Staszczyk i przyszedł na świat 5 listopada 1963 roku. Wychowywał się na częstochowskim Rakowie i co ciekawe, pochodził z robotniczej rodziny. Jego ojciec był tokarzem, a matka obejmowała kierownicze stanowisko w sklepie spożywczym. Muniek Staszczyk nie ma rodzeństwa, jest jedynakiem. Wiedzieliście o tych ciekawostkach z jego życia?

Lady Pank czy T.LOVE - zgadnij czyja to piosenka

Pytanie 1 z 11
Kto śpiewa kawałek "Nie, nie, nie"?