Jacek Kawalec

i

Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER/EastNews

Jacek Kawalec ma uzdolnioną córkę. Kalina Kawalec zdobyła Oscara!

2022-02-04 16:44

Jacek Kawalec jest obecnie na językach wszystkich Polaków. To oczywiście za sprawą dołączenia do zespołu Budka Suflera w roli wokalisty (i kontrowersji z tym związanych). My zaś przychodzimy do was z nie lada ciekawostką - czy wiedzieliście, że jego córka zdobyła kiedyś Oscara?

Jacek Kawalec to popularny polski aktor, muzyk i osobowość telewizyjna. Sławę zapewniło mu przede wszystkim prowadzenie programu Telewizji Polskiej "Randka w ciemno", a także występ w kultowym polskim serialu "Ranczo".

Teraz Jacek Kawalec znów sprawił, że jest o nim głośno. Został bowiem wokalistą Budki Suflera, co odbiło się szerokim echem w mediach. Jednak, czy wiedzieliście, że jego córka również działa w branży filmowej? Została nawet nagrodzona Oscarem.

Zobacz także: Jacek Kawalec na próbie Budki Suflera! Fani: JESTEŚ WIELKI! [WIDEO]

Jacek Kawalec: jego córka zdobyła Oscara

Kalina Kawalec od lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie spełnia się jako koordynatorka efektów wizualnych w filmach. Córka Jacka Kawalca ma na swoim koncie pracę nad takimi produkcjami jak "Poldark: Wichry losu", "The Aliens" i "The Living And The Dead".

To jednak nie wszystko. Polka brała bowiem udział w realizacji hollywoodzkiej superprodukcji zatytułowanej "Księga dżungli". Film zdobył w 2017 roku najważniejsze wyróżnienie w świecie filmu - nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej (czyli Oscara) w kategorii najlepsze efekty specjalne. Jacek Kawalec udzielił wówczas licznych wywiadów podkreślając, że jest bardzo dumny z córki.

Zobacz także: Sandra Kubicka mocno zareagowała na plotki: "Wolę nie istnieć w waszych mediach"

Kalina Kawalec nie była jednak jedyną Polką pracującą przy "Księdze dżungli". Swój wkład w powstanie filmu mieli również Sandra Chocholska, Diana Morawski, Bartłomiej Olejniczak, Martin Orłowski, Jacek Pilarski, Jakub Pruszkowski, Magdalena Radziuk, Dorota Sikorska, Maciej Skołuba, Michal Skowron, Dawid Skrodzki, Piotr Szuter, Konrad Wieczorek, Magdalena Wolf oraz Piotr Fox Wysocki.

Zobacz także: Kasia Cichopek zaliczyła wpadkę na TikToku. Co się stało?

Mikołaj Roznerski: Dorabiałem jako spawacz
Źródło: Jacek Kawalec ma uzdolnioną córkę. Kalina Kawalec zdobyła Oscara!