Halina Mlynkowa

i

Autor: AKPA Halina Mlynkowa

GWIAZDY

Halina Mlynkova to ulubienica Polaków. Kiedyś była wokalistką zespołu Brathanki

2024-06-17 15:06

Piękna, zdolna, a w dodatku lubiana przez Polaków. Mowa o Halinie Mlynkovej, która od dawna podbija polską scenę muzyczną. Mało kto pamięta, ale piosenkarka przez kilka lat była wokalistką zespołu Brathanki. Co musicie o niej wiedzieć? Poznajcie ją bliżej, czytając nasz artykuł.

Halina Mlynkova - wiek, dzieci, mąż, piosenki, kariera, czerwone korale, pochodzenie, Instagram: takie frazy są najczęściej poszukiwane w sieci. Halina Mlynkova to polsko-czeska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, okazjonalnie także prezenterka telewizyjna i aktorka pochodząca z Zaolzia. Wiele osób zastanawia się, jak zaczęła się jej przygoda z muzyką i kariera w branży. Odpowiadamy! Otóż Halina Mlynkova mając zaledwie 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Śpiewała także w różnych chórach i zespołach dziecięcych, a w okresie nauki w liceum medycznym w Cieszynie, należała do Zespołu Pieśni i Tańca „Olza”. Halina Mlynkova studiowała etnografię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a na trzecim roku studiów rozpoczęła naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wiosną 1998 roku kobieta została wokalistką zespołu Brathanki, z którym nagrała i wydała dwa albumy studyjne, a także wylansowała przebój Czerwone korale i numer W kinie w Lublinie - kochaj mnie. Wiosną 2003 roku, Mlynkova odeszła z zespołu i rozpoczęła karierę solową, która trwa do dziś.

Szybkie Pytania - Ania Wyszkoni

Halina Mlynkova - wiek, wzrost

Ile lat ma Halina Mlynkova? Wokalistka urodziła się 22 czerwca 1977 w Trzyńcu i jak łatwo można obliczyć, w 2023 roku będzie świętować swoje 46. urodziny. Internauci zastanawiają się także, ile wzrostu ma Halina Mlynkova. Z informacji zamieszczonych w sieci wynika, że Halina Mlynkova mierzy 174 cm wzrostu.

Halina Mlynkova - pochodzenie

Wiele osób zastanawia się jakie pochodzenie ma Halina Mlynkova. Artystka urodziła się w Trzyńcu, a dorastała w Nawsiu w części Śląska Cieszyńskiego, znajdującej się w granicach Republiki Czeskiej. Jest córką Anny i Władysława Młynka, polskiego działacza społecznego na Zaolziu i ma brata. Mlynkowa deklaruje narodowość polską, ale posiada również obywatelstwo czeskie.

Halina Mlynkova - mąż, dzieci

Czy Halina Mlynkova ma męża i dzieci? Życie prywatne gwiazd zawsze ciekawi wiele osób. Halina Mlynkova w latach 2003-2012 była żoną aktora Łukasza Nowickiego z którym ma syna Piotre (ur 2004). Następnie 14 lutego 2015 roku, artystka poślubiła producenta muzycznego Leszka Wronkę w Pradze, jednak w 2020 doszło do rozwodu. Chwilę później Halina Mlynkova związała się z polskim muzykiem i wokalistą Marcinem Kindlą, a 29 czerwca 2021 roku na świat przyszedł ich syn Leon.

ZOBACZ TAKŻE: Doda PŁACZE na Instagramie. Reżyser Opola kazał jej "WYPIE*DALAĆ"

Halina Mlynkova - piosenki

Halina Mlynkova ma na swoim koncie wiele piosenek. Będąc wokalistką grupy Brathanki wydała razem z nimi dwa albumy studyjne i wylansowała piosenkę "Czerwone korale" i "W kinie, w Lublinie - kochaj mnie". Do jej utworów należą także kawałki takie jak:

  • Mamo ja nie chcę za mąż
  • Siebie dam po ślubie
  • Kobieta z moich snów
  • Ostatni raz
  • Zabiorę Cię
  • Ruchome piaski

Halina Mlynkova - Instagram

Halina Mlynkova jest aktywna na Instagramie, gdzie dzieli się z fanami kulisami swojego życia zawodowego. Znajdziecie ją bez problemu wpisując w lupkę jej imię i nazwisko.

Dokończ muzyczne klasyki - Ich Troje, Doda, Kombii, Bajm i nie tylko

Pytanie 1 z 10
Dokończ piosenkę Ich Troje - Zawsze z Tobą chciałbym być...