Święconka

i

Autor: Canva

Godziny święconki 2023. Do której święcenie pokarmów w kościołach?

Miliony Polaków co roku zastanawiają się, do której godziny trwa święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. W końcu nikt nie chce zostać na śniadanie wielkanocne z niepoświęconym koszyczkiem. Sprawdźcie, jak długo są otwarte kościoły 8 kwietnia 2023.

Spis treści

  1. Do której świecenie pokarmów 2023?

Godziny święconki w 2023 roku zastanawiają miliony Polaków. Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcimy pokarmy w pobliskich kościołach. Te później spożywane są przez całą rodzinę podczas uroczystego śniadania w Niedzielę Wielkanocną. W wielkanocnym koszyczku zawsze znajdzie się miejsce na pieczywo, pieprz, sól, wędlinę, masło, chrzan oraz będące symbolem Wielkanocy jajka. Kościoły nie są jednak otwarte całą dobę. Święcenie pokarmów odbywa się w wyznaczonych wcześniej godzinach. Sprawdzamy, do której trwa święconka w 2023 roku.

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Do której świecenie pokarmów 2023?

Godziny święconki są ustalane indywidualnie. Najczęściej jednak święcenie pokarmów odbywa się o pełnej godzinie, zaczynając od 8:00, a kończąc na 15:00. Idąc w tym przedziale czasowym, na pewno nie pocałujecie klamki. Zdarza się, że kapłani, mając na uwadze pracujących w Wielką Sobotę Polaków, święcą koszyczki jeszcze w godzinach wieczornych. Nie jest to jednak żadna reguła.

Sonda
Chodzisz ze święconką do kościoła w Wielkanoc?