spadające gwiazdy

i

Autor: pixabay.com

Geminidy 2021 - kiedy oglądać spadające gwiazdy w grudniu? To wyjątkowa atrakcja!

2021-12-14 10:55

Już niedługo na grudniowym niebie ukaże się niesamowity spektakl. Mowa o deszczu Geminidów, podczas którego będziemy mogli podziwiać spadające meteory. Kiedy oglądać spadające gwiazdy? Jak długo ich aktywność będzie widoczna na niebie? Nie możecie tego przegapić!

Geminidy 2021 - kiedy oglądać spadające gwiazdy w grudniu? To wyjątkowa atrakcja! Grudzień to mroźny miesiąc, ponieważ właśnie wtedy rozpoczyna się zima. Oprócz tego czekają na nas święta, które zawsze niosą ze sobą magię. Jednak w grudniu czeka na nas jeszcze inna moc atrakcji, a mianowicie niesamowite zjawiska na niebie. W tym miesiącu będziemy świadkami Pełni Zimnego Księżyca, która będzie miała miejsce w niedzielę 19 grudnia, a także deszczu spadających gwiazd! Mowa o Geminidach, które zostały odkryte bardzo dawno, ponieważ w 1983 roku i co ciekawe, ich źródłem są szczątki obiektu niebieskiego o nazwie 3200 Phaethon, który jest asteroidą albo wymarłą kometą. Kiedy oglądać spadające Geminidy? Jak długo będą widoczne na niebie?

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Spadające gwiazdy grudzień 2021 - DATA

Kiedy oglądać spadające gwiazdy w grudniu 2021? W tym roku deszcz Geminidów będzie aktywny do 17 grudnia. Największa jego aktywność przypada jednak z poniedziałku na wtorek 12/13 grudnia. Jeśli jednak przegapiliście tę datę, nie martwcie się! Geminidy nadal będą aktywne na niebie, dlatego przy dobrych warunkach atmosferycznych będzie można je dostrzec! Oprócz tego na Facebooku NASA Meteor Watch była przeprowadzona transmisja ze szczytu deszczu Geminidów, którą możecie obejrzeć poniżej.

Sonda
Lubisz oglądać spadające gwiazdy?
Źródło: Geminidy 2021 - kiedy oglądać spadające gwiazdy w grudniu? To wyjątkowa atrakcja!