Eurowizja 2021

i

Autor: EBU / THOMAS HANSES

Eurowizja 2022 - gdzie odbędzie się konkurs. Miasta, które walczą o organizacje

2021-07-12 15:56

Eurowizja 2022 już jest na językach fanów konkursu. Choć stosunkowo niedawno odbył się finał Eurowizji 2021, wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak będzie zorganizowana kolejna edycja. Jak się okazuje, nie tylko fani są niecierpliwi. Niektóre miasta już zgłosiły swoje kandydatury. Gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 będzie wyjątkowym wydarzeniem. Po raz pierwszy od 1991 zorganizują je Włosi. Wtedy konkurs odbył się w Rzymie. Fani Eurowizji zastanawiają się, jak będzie wyglądała kolejna edycja. Najważniejszą decyzją jest wybranie miasta oraz obiektu. Zaledwie kilkanaście godzin po wygranej Włoch na Eurowizji 2021, burmistrzowie miast zaczęli składać deklaracje chęci zorganizowania następnego konkursu. Jednak to nie wystarczy. Włoska telewizja RAI i Europejska Unia Nadawców otworzyli specjalny konkurs, w którym wybrane zostanie miasto. Aby zostać organizatorem Eurowizji należy wysłać plik, w którym zostanie wyjaśniony koncept. Spełnić trzeba także pewne warunki, jak np. kryta arena na około 10 tysięcy widzów, baza hotelowa, miejsce dla dziennikarzy i wolontariuszy, czy nowoczesne lotnisko w odległości najdalej 90 kilometrów od miejsca wydarzenia. Jakie miasta się zgłosiły?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Eurowizja 2022 - w jakim mieście?

Pierwszym miastem, który zgłosił aplikację był Turyn. Włosi, kiedy byli faworytami w 2017, zapowiadali, że właśnie tam zorganizowaliby koncerty. Teraz te słowa zostały podtrzymane. Wiele więc wskazuje na to, że w 2022 roku Eurowizja odbędzie się w Turynie w hali Pala Alpitour, która w 2006 roku gościła Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Eurowizja 2022 może odbyć się także w Mediolanie. Zgłoszono obiekt Mediolanum Forum, który ma doświadczenie w organizacji dużych imprez muzycznych. W 2015 odbyła się tam gala MTV Europe Music Awards. Unipol Arena w Bolonii to kolejna opcja, którą Europejska Unia Nadawców i telewizja RAI mogą wybrać na organizację konkursu. Pesaro zgłosiło halę Vitrifrigo Arena.

Eurowizja 2021 - zwycięzcy

65. Konkurs Piosenki Eurowizji ma już zwycięzców. Kryształowy mikrofon trafił do Włoch. Kraj ten reprezentował młodzieżowy zespół rockowy Maneskin, który wykonał piosenkę Zitti e buoni. W głosowaniu widzów zdobyli aż 318 punktów, znacznie pokonując konkurencję. W związku z tym Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech.

Źródło: Eurowizja 2022 - gdzie odbędzie się konkurs. Miasta, które walczą o organizacje