Edyta Górniak

i

Autor: AKPA Edyta Górniak

GWIAZDA

Edyta Górniak - wiek, utwory, młoda, wzrost, wiara, wykształcenie, mąż, syn, Instagram

2023-12-18 16:44

Edyta Górniak to jedna z najjaśniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej, którą fani uwielbiają za piosenkę "Kolorowy wiatr". Jak wyglądała jej droga do sukcesu? Ile ma lat? Sprawdźcie najważniejsze informacje o Edycie Górniak.

Edyta Górniak - wiek, utwory, młoda, wiara, mąż, syn: takie frazy są najczęściej wyszukiwane w sieci przez internautów. Edyta Górniak to polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna. Uznawana jest za polską divę ze względu na ogromną rozpoznawalność, a także na swój sposób bycia w mediach. Jej kariera muzyczna zaczęła się jeszcze w latach młodzieńczych, dokładnie w 1986 roku gdzie śpiewała w założonym przez siebie zespole System B. Cztery lata później otrzymała wyróżnienie w koncercie "Debiuty" podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a następnie rozpoczęła karierę jako aktorka musicalowa, występując w musicalu Metro. Ogromnym przełomem w jej karierze było pojawienie się na Eurowizji w 1994 roku, gdzie reprezentowała Polskę z piosenką "To nie ja!" zajmując drugie miejsce. W latach 2004-2007 Edyta Górniak wycofała się z mediów z powodu częstych ataków tabloidów na swoje życie prywatne.

Edyta Górniak - wiek, wzrost

Ile lat ma Edyta Górniak? Artystka urodziła się dokładnie 14 listopada 1972 w Ziębicach, więc jak łatwo można obliczyć ma 51 lat. Internautów ciekawi także to, ile wzrostu ma Edyta Górniak? To żadna tajemnica. Artystka mierzy około 175 cm wzrostu.

ZOBACZ TAKŻE: Edyta Górniak ma najlepsze nogi w show-biznesie? Fani na ten widok oszaleli!

Edyta Górniak - wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Edyta Górniak? Okazuje się, że artystka nie ma matury. W szkole była przeciętnym uczniem, a ze względu na ciemniejszą karnację bywała obiektem żartów wśród rówieśników. Po ukończeniu szkoły podstawowej podjęła naukę w Technikum Ogrodniczym w Prószkowie, a następnie w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku. Edyta Górniak opuściła szkołę w trzeciej klasie, ze względu na swoje występy w musicalu Metro.

Edyta Górniak - mąż, partner

Czy Edyta Górniak ma męża? Okazuje się, że miłosne życie artystki było naprawdę bujne. Edyta Górniak była związana z Robertem Janowskim, a następnie zaręczyła się najpierw z aktorem Dariuszem Kordkiem, a później trębaczem Jeffreyem Kievitem. Następnie związana była z: dziennikarzami telewizyjnymi Piotrem Gembarowskim, Piotrem Kraśką, producentem muzycznym Christopherem Neilem, Robertem Kozyrą, Adamem Sztabą i Paulem Wilsonem. 11 listopada 2005 roku Edyta Górniak poślubiła Dariusza Krupę, z którym rozwiodła się w 2010 roku. Artystka po rozwodzie związała się z prawnikiem Piotrem Schrammem, a następnie związała się z amerykańskim aktorem Williamem McKinneyem i później kierowcą rajdowym Mateuszem Zalewskim, z którym była w ciąży zakończonej poronieniem. Obecnie nie wiadomo, czy serce Edyty Górniak jest zajęte.

Edyta Górniak - syn

Edyta Górniak jest szczęśliwą mamą. 27 marca 2004 roku w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, urodziła syna Allana Karola Krupę, który jest owocem jej małżeństwa z muzykiem Dariuszem Krupą.

ZOBACZ TAKŻE: Allan Krupa - wiek, wzrost, piosenka, ojciec, matura. Kim jest syn Edyty Górniak?

Edyta Górniak - piosenki

Edyta Górniak ma na swoim koncie wiele hitów. Do jej najpopularniejszych utworów można zaliczyć numery takie jak:

  • Dumka na dwa serca
  • To nie ja
  • Kolorowy wiatr
  • Król
  • Będę śniła
  • Nie proszę o więcej
  • Pada śnieg
  • To nie tak jak myślisz

Edyta Górniak - Instagram

Edyta Górniak jest aktywna na Instagramie. Znajdziecie ją bez problemu, wpisując w lupkę jej imię i nazwisko. Czasami artystka robi ze swojego konta prywatne, więc jeśli nie będziecie widzieć jej galerii, będziecie musieli ją zaobserwować.

Allan Krupa Enso o byciu synem Edyty Górniak. Długo nie wiedział, że jest znana!
Listen to "Daria Zawiałow zwraca uwagę na... To zdradziła Pawłowi Wiszniewskiemu! SuperStar" on Spreaker.