Czy zamkną szkoły grudzień 2021? Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Czy zamkną szkoły grudzień 2021? Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

Czy zamkną szkoły grudzień 2021? Kiedy zamkną wszystkie szkoły w Polsce?

2021-11-29 16:39

Szkoły zamknięte w grudniu 2021? Uczniowie, ale również ich rodzice, zastanawiają się, jakie plany ma ministerstwo w związku z rozpędzającą się kolejną falą oraz wykryciem nowej mutacji. Co powiedział Minister Edukacji i Nauki? Co sądzi Minister Zdrowia? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Czy zamkną szkoły grudzień 2021?
  2. Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

Czy zamkną szkoły w grudniu 2021? Kiedy zamkną szkoły w Polsce? Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o szkoły zamknięte grudzień 2021? Ponownie, tak jak rok temu, internauci podzielili się na dwa obozy. Jedni apelują, by przywrócić lekcje online, bo licznik zachorowań niebezpiecznie rośnie i sytuacja epidemiczna wciąż jest niepewna. Drudzy natomiast przekonują, że nauka zdalna przynosi, tylko niekorzystne skutki, więc w grę wchodzi wyłącznie nauka stacjonarna. Zgodnie z najnowszymi danymi, jakie przekazało MEiN, w ostatnich dniach 93 procent przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 73,6 procent szkół podstawowych i 77,1 procent ponadpodstawowych pracowało w tradycyjny sposób. Szkoły zamknięte od grudnia 2021 to pewniak? Co wiadomo, w tej sprawie? Zebraliśmy dla Was najnowsze komentarze ministrów.

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Wszystkie szkoły zamknięte od 13 GRUDNIA 2021?! 

Sara James - wywiad z reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2021!

Czy zamkną szkoły grudzień 2021?

Czy zamkną szkoły w grudniu 2021? Uczniowie zadają pytania, głównie w mediach społecznościowych, czy czeka ich powrót do nauki zdalnej. Z takimi samymi wątpliwościami mierzą się ich rodzice. Pędzimy z odpowiedzią serwując najnowsze wypowiedzi osób odpowiedzialnych za ewentualne zamknięcie szkół, w wyniku trudnej sytuacji epidemicznej. Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona - powiedział Adam Niedzielski w Radiu Plus.

Szkoły zamknięte grudzień 2021? Minister ujawnił plan rządu [KOMENTARZ]

W ostatnich dniach kilka słów od siebie dodał Przemysław CzarnekW szkołach na pewno tego typu sytuacji nie będzie (...). 95 proc. uczniów uczy się stacjonarnie. Nie ma żadnych planów wprowadzania jakichkolwiek ograniczeń w szkole. w tym momencie nie ma żadnych planów przejścia systemowego na naukę zdalną i dalej będziemy się uczyć stacjonarnie - powiedział Minister Edukacji i Nauki.

Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

W internecie pojawiła się opinia, że czwarta fala dopiero się rozpędza i możliwe, iż szkoły zostaną zamknięte 13 grudnia 2021. Tak się raczej nie stanie. 29 listopada 2021, podczas konferencji prasowej, Adam Niedzielski ogłosił alertowe obostrzenia. Od 1 do 17 grudnia, dotychczasowy limit 75 procent obłożenia zmienia się na 50 procent dotyczy m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych. 

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od grudnia 2021?
Źródło: Czy zamkną szkoły grudzień 2021? Kiedy zamkną wszystkie szkoły w Polsce?