śnieg

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Czy spadnie śnieg na święta 2021? Czy będzie padać w Wigilie i Boże Narodzenie?

2021-12-06 15:47

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, który zbliża się wielkimi krokami. Właśnie dlatego wiele osób rozmyśla w ostatnim czasie o tym jaka będzie pogoda między 24, a 26 grudnia. Czy tegoroczne święta będą otulone białym puchem? Czy możemy liczyć na prószący śnieg z nieba? Sprawdźcie prognozę pogody na grudniowe święta 2021.

Czy spadnie śnieg na święta 2021? Czy będzie padać w Wigilie i Boże Narodzenie? Takie pytania rodzą się w głowie niejednej osoby. Grudzień to magiczny czas z kilku względów. Na początku czekają na wszystkich Mikołajki, następnie jesteśmy świadkami kalendarzowej zimy, aż w końcu nadchodzą najpiękniejsze święta w całym roku, czyli święta Bożego Narodzenia. To czas, gdy rodziny spotykają się przy stole by śpiewać kolędy i życzyć sobie najlepsze i szczere życzenia. Wielu osobom zimowe święta kojarzą się także ze śniegiem. Zasypane drzewa i drogi, śnieg skrzypiący pod butami i lecący z nieba, odbijające się światełka w jego blasku, a także ulepione bałwanki, które witają wszystkich sprzed domów. Taki scenariusz, niczym z amerykańskich filmów byłby z pewnością spełnieniem marzeń niejednej osoby. Jaka będzie pogoda na tegoroczne święta? Czy w Wigilię i w Boże Narodzenie będzie padać śnieg? Synoptycy znają już odpowiedź na te pytania!

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas
Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?

Pogoda na święta 2021 - czy będzie padać śnieg?

Jaka będzie pogoda na święta? Czy zasypie nas śnieg? Wszystko wskazuje na to, że mroźny początek miesiąca zmieni się przed świętami w jesienną aurę. Przed Wigilią nad naszym krajem znajdzie się deszczowy front, a razem z nim nadejdzie lekkie ocieplenie. Oznacza to, że śnieg który spadł najprawdopodobniej nie utrzyma się do świąt. Na białe Boże Narodzenie może liczyć na ten moment województwo podlaskie i lubelskie, gdzie 24 grudnia spodziewane są opady śniegu oraz przymrozek. Zadowoleni będą także mieszkańcy regionów podgórskich, gdzie również spodziewany jest niewielki mróz, który utrzyma się do końca świąt. W innych częściach Polski, spodziewane są opady deszczu ze śniegiem oraz temperatury do 4 stopni Celsjusza. Każdą długoterminową prognozę pogody należy sprawdzać z przymrużeniem oka. Powód? Meteorolodzy zwracają uwagę na to, że najdokładniejsze pomiary można wykonać dopiero na kilka dni przed interesującą nas datą. Miejmy jednak nadzieję, że tegoroczne święta będą białe, przyjemne i po prostu magiczne! :)

Źródło: Czy spadnie śnieg na święta 2021? Czy będzie padać w Wigilie i Boże Narodzenie?