KIEDYŚ I DZIŚ

Co dziś robi i jak wygląda Maciek z "Klanu"? Piotr Swend nie porzucił aktorstwa

2024-03-07 10:27

Piotr Swend to pierwszy, niezawodowy aktor z zespołem Downa w Polsce, który od lat wciela się w rolę Maćka w "Klanie". Co dziś robi i jak wygląda? Okazuje się, że ulubieniec widzów Telewizji Polskiej nie porzucił aktorstwa i nadal pokazuje społeczności swój talent.

Spis treści

  1. Maciek z "Klanu" - kiedyś i dziś
  2. Piotr Swend - kim jest?

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o kultowej produkcji, która emitowana jest od września 1997 roku w Telewizji Polskiej. Mowa oczywiście o "Klanie", czyli najdłuższym serialu polskiej produkcji, którego odcinki nadal pojawiają się premierowo od poniedziałku do piątku na antenie TVP1. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów z obsady opery mydlanej jest Piotr Swend, który właśnie od 1997 roku wciela się w postać Macieja Kowalika-Lubicza. Niepełnosprawny aktor, nie tylko zdobył sławę i uznanie widzów, ale przede wszystkim stał się pierwszym, niezawodowym aktorem z zespołem Downa w Polsce. Piotr Swend swoją przygodę w "Klanie" rozpoczął w wieku ośmiu lat i nieprzerwanie wciela się w postać adoptowanego przez Ryszarda i Grażynę Lubiczów syna z zespołem Downa. Widzowie od lat mogli przyglądać się poruszanym kwestiom wychowania osoby niepełnosprawnej, a tym samym jej dojrzewania, związków, a nawet sytuacji z którą musi mierzyć się na rynku pracy.

CO PIJE KROWA? Zagadki i śmieszne pytania #EwelinaPyta

Maciek z "Klanu" - kiedyś i dziś

Zastanawiacie się jak dziś wygląda Maciek z "Klanu" i co robi? Choć aktor nie jest aktywny w sferze internetowej, wiemy że cały czas należy do obsady serialu "Klan". Oprócz pracy na planie, Piotr Swend od 2009 roku gra na pianinie, maluje i fotografuje. Uwielbia też jeździć na rowerze i na nartach, a także tańczyć, słuchać muzyki, czytać książki i podróżować. Oprócz tego od 2005 roku występuje w założonym przez Justynę Sobczyk Teatrze 21 w Warszawie, który wystawia spektakle z udziałem osób z zespołem Downa. Piotr Swend ma na swoim koncie nie tylko małe epizody, ale przede wszystkim główną rolę w filmie dokumentalnym Aliny Mrowińskiej "Podwójne życie Piotra S".

Piotr Swend - kim jest?

Piotr Swend urodził się 23 sierpnia 1989 roku w Warszawie. Jest polskim aktorem, występującym w roli Macieja Kowalika-Lubicza w serialu "Klan" i choć o jego życiu prywatnym nie znajdziemy wielu informacji, to wiemy, że aktor ma dwie starsze siostry - Kasię i Ewę, a także siostrę bliźniaczkę Joannę. Kobieta w przeciwieństwie do swojego brata urodziła się zdrowa, skończyła studia i została nauczycielką. Kilka lat temu, dokładnie w 2017 roku na świat przyszedł jej syn, a Piotr został wujkiem z czego bardzo się cieszy.