Bajm, Beata Kozidrak

i

Autor: AKPA

Muzyczny Kazimierz

Bajm i Beata Kozidrak gwiazdą festiwalu Muzyczny Kazimierz w Kazimierzu Dolnym

2024-03-21 12:38

Muzyczny Kazimierz prezentuje kolejną gwiazdę tegorocznej edycji festiwalu! 2 sierpnia w Kazimierzu Dolnym wystąpi legendarny zespół BAJM! Jedna z najpopularniejszych formacji w historii polskiej muzyki, której ponadczasowa muzyka i emocje łączą pokolenia, zaprezentuje na scenie Kamieniołomów plejadę swoich największych hitów. Podczas nadchodzącej odsłony festiwalu na scenie Kamieniołomów wystąpią także: Daria Zawiałow, Dżem, IRA, KULT, Lady Pank, Myslovitz, NOSOWSKA oraz T.LOVE. Bilety jednodniowe są już dostępne w sprzedaży!

BAJM to zespół stworzony w Lublinie przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 roku Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”. Zespół wydał 16 płyt. Każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak.

Grupa wylansowała ponad sto przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Wśród największych wymienia się: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Małpa i ja”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Nie ma wody na pustyni”, „Myśli i słowa”. BAJM ma na koncie 4 mln sprzedanych płyt. Zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane w Polsce. Zespół koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Do tej pory dał ponad 7 tysięcy koncertów.

Beata Kozidrak kiedyś i dziś. Tak dawniej wyglądała liderka zespołu Bajm

Beata Kozidrak i Bajm w Kazimierzy Dolnym - koncert 2 sierpnia

Od 30 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak – vocal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych. Członkowie całego zespołu pochodzą z Lublina. 31 sierpnia 2018 roku ukazał się dwupłytowy album "BEST OF 1978 - 2018" - zawierający największe przeboje zespołu, wydany z okazji 40-lecia BAJMu. Od 45 lat managerem zespołu jest Andrzej Pietras.

MUZYCZNY KAZIMIERZ 2024

  • 2 sierpnia – BAJM
  • 3 sierpnia – KULT
  • 8 sierpnia – Daria Zawiałow
  • 9 sierpnia – T.LOVE
  • 10 sierpnia - NOSOWSKA
  • 16 sierpnia – IRA
  • 17 sierpnia – Myslovitz
  • 23 sierpnia – Lady Pank
  • 24 sierpnia - Dżem

Kamieniołomy, Kazimierz Dolny (woj. lubelskie). Bilety jednodniowe dostępne na www.ticketclub.pl