Anika Dąbrowska o wygranej w The Voice Kids: moja szkoła przygotowała mi mega przywitanie po wygranej! [WYWIAD]

i

Autor: Radio SuperNova Anika Dąbrowska o wygranej w The Voice Kids: moja szkoła przygotowała mi mega przywitanie po wygranej! [WYWIAD]

MŁODA I ZDOLNA!

Anika Dąbrowska o wygranej w The Voice Kids: moja szkoła przygotowała mi mega przywitanie po wygranej! [WYWIAD]

2023-02-15 8:28

Anika Dąbrowska była gościem Kuby Adamiaka w programie Dzieje się. Młoda artystka, która znana jest z wygranej w programie The Voice Kids zdradziła wiele szczegółów ze swojego życia prywatnego. Kuba porozmawiał również z Aniką o najnowszym numerze, który ujrzał światło dzienne, a także kiedy trzeci album pojawi się na sklepowych półkach.

Anika Dąbrowska odwiedziła studio Radia SuperNova ze swoim najnowszym singlem Toast (za miłość). Młoda artystka opowiedziała w jaki sposób powstawał ten kawałek, a także kiedy pojawi się jej już trzeci album studyjny. Oprócz tego zdradziła jak zachowywali się jej nauczyciele w stosunku do jej sukcesu w tak młodym wieku. Koniecznie posłuchajcie rozmowy Kuby Adamiaka i Aniki Dąbrowskiej tylko na radiosupernova.pl.

Listen on Spreaker.

Kim jest Anika Dąbrowska?

Anika Dąbrowska to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka popowa. Zwyciężczyni drugiej edycji programu rozrywkowego TVP2 The Voice Kids Jest córką Jarosława i Magdaleny Dąbrowskich. Ma młodszą siostrę Alicję i starszego brata Jakuba. Razem z siostrą cierpi na mukowiscydozę. Ukończyła Szkołę Podstawową im. J. Piłsudskiego w Wesołej i Szkołę Muzyczną I stopnia w Dynowie w klasie fortepianowej. Jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Występy sceniczne rozpoczęła w 2012. Uczestniczyła w konkursach muzycznych na szczeblu lokalnym, a następnie również ogólnopolskim. Wśród nich przełomowym okazał się udział, a następnie wygrana w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w 2015. W tym samym roku wygrała XX Festiwal Kultury Razem we wspólnej Europie w Monachium. 15 października 2016 wzięła udział w finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016, w których wykonała autorską piosenkę Fryzurka.