Alicja Węgorzewska

i

Autor: AKPA

GWIAZDY

Alicja Węgorzewska - wiek, życie prywatne, wzrost, mąż, rodzice, córka, młoda, Instagram

2024-02-17 11:34

Alicja Węgorzewska to ceniona artystka, która śpiewa mezzosopranem. Od czwartej edycji zasiada na fotelu trenera w The Voice Senior, a widzowie ją uwielbiają. Ile ma lat? Jak zaczęła się jej kariera? Najważniejsze informacje na temat życia prywatnego i zawodowego artystki, przeczytacie w naszym artykule.

Kim jest Alicja Węgorzewska? Takich informacji w sieci poszukuje wiele osób, dlatego nic dziwnego, że w wyszukiwarce Google najczęściej wybieranymi frazami są wiek, wzrost, mąż, dzieci. Alicja Węgorzewska to polska śpiewaczka operowa, która śpiewa mezzosopranem - głosem pomiędzy sopranem i altem. Naukę muzyki rozpoczęła w wieku pięciu lat od gry na fortepianie. Następnie uczęszczała do muzycznego liceum, biorąc tam udział w chórze. Po maturze trzy miesiące śpiewała w chórze Opery Szczecińskiej, po czym podjęła studia wokalne w gdańskiej Akademii Muzycznej. Węgorzewska ostatecznie studia te ukończyła w 1993 roku na wydziale wokalnym w Akademii Muzycznej w Warszawie. Oprócz licznych wyróżnień i nagród, Alicja Węgorzewska od kilku lat komentuje dla Telewizji Polskiej słynne Noworoczne Koncerty Wiedeńskie.

Jak często mówisz mamie, że ją kochasz? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Alicja Węgorzewska - wiek, wzrost

Ile lat ma Alicja Węgorzewska? Artystka urodziła się 28 lutego 1967 roku w Szczecinie, więc jak łatwo można obliczyć ma 56 lat. Internauci poszukują także informacji ile wzrostu ma Alicja Węgorzewska. Okazuje się, że śpiewaczka operowa należy do grona wysokich kobiet, ponieważ mierzy 170 cm wzrostu.

Alicja Węgorzewska - rodzice

Alicja Węgorzewska pochodzi ze Szczecina, czyli z miasta w którym się urodziła. Artystka miała ogromne wsparcie w mamie, która jak sama wiele razy podkreślała w wywiadach ma silną osobowość. Mama Alicji pilnowała by córka nie zaprzepaściła talentu i pasji do śpiewania. Warto wiedzieć, że piosenkarka pierwsze dziesięć lat swojego życia spędziła w domu dziadków w Szczecinie.

Alicja Węgorzewska - mąż, córka

Jedno z najczęściej zadawanych pytań w internecie to "kim jest mąż Alicji Węgorzewskiej?". Okazuje się, że mężem artystki przez 20 lat był Anglik Peter Whiskerd. Para rozwiodła się, jednak owocem tego małżeństwa jest długo wyczekiwana córka Amelia, która ma już 21 lat. Co ciekawe, Amelia uczyła się w szkole muzycznej, gra na fortepianie i jest oczkiem w głowie swojej mamy.

Alicja Węgorzewska - młoda

Internauci poszukują w sieci zdjęć Alicji Węgorzewskiej z młodości. Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak kilka czy kilkanaście lat temu artystka prezentowała się na scenie możecie znaleźć archiwalne nagrania na YouTubie. Oprócz tego w naszej galerii poniżej znajdziecie zdjęcia Alicji Węgorzewskiej - kiedyś i dziś. Tak śpiewaczka operowa zmieniła się na przestrzeni lat.

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ: Alicja Węgorzewska kiedyś i dziś. Tak zmieniła się przez lata

Alicja Węgorzewska - Instagram

Alicja Węgorzewska jest aktywna na Instagramie. Choć nie obserwuje ją zbyt wiele osób, artystka publikuje na swoim koncie wiele zdjęć. Znajdziecie ją bez problemu wpisując w lupkę jej nick @alicja.wegorzewska.