rosół

i

Autor: pexels

PRZEPISY

Przestałam marnować jedzenie i mięso z rosołu wykorzystuje na różne sposoby. Obiad wychodzi przepyszny!

2024-05-16 13:16

W polskiej kuchni rosół od zawsze zajmuje szczególne miejsce, stanowiąc nie tylko doskonałe danie, ale także bazę dla wielu innych potraw. Często jednak zastanawiamy się, co zrobić z resztkami mięsa, na których gotowaliśmy wywar do rosołu. Okazuje się, że te delikatne kawałki mogą stać się źródłem inspiracji do stworzenia wyjątkowych dań, które zachwycą nasze podniebienia!

Jednym z najbardziej cenionych i uwielbianych dań w Polsce jest rosół. Polska zupa nie dość, że jest aromatyczna, to stała się nieodłączną częścią obiadu - szczególnie tego w niedzielę. W wielu domach właśnie tego gotuje się rosół i podaje się na obiad, jako pierwsze danie. Rosół dla wielu Polaków jest smakiem dzieciństwa i wspomnieniem rodzinnych posiłków przygotowywanych przez babcie czy mamy, w kafelkowej kuchni. To jedno z pierwszych dań, które przychodzi na myśl, gdy wspomina się domowe jedzenie, pełne miłości i troski. Rosół jest także lekarstwem na problemy z żołądkiem lub podaje się go chorym, by dodać energii w trakcie infekcji. 

PODSUMOWANIE ROKU 2023 | Maks on air

Co zrobić z mięsa z rosołu? Te dania pokocha każdy

Gotując rosół często zastanawiamy się, co z nim potem zrobić. Na bazie bulionu, który nam pozostał, możemy bez problemu ugotować pomidorówkę, ogórkową, krupnik lub inną zupę. Do koloru, do wyboru. Jest jeszcze druga kwestia, a mianowicie jak wykorzystać mięso z rosołu, które w nim się gotowało. Pierwszą myślą jest oczywiście zrobienie z niego drugiego dania. Idealnie sprawdzi się w tym miejscu potrawka z mięsa z rosołu na bazie śmietany. Podana z ziemniakami i mizerią, skradnie serce niejednej osoby! Co jeśli potrawka nam się znudziła? Oto sposoby, jak można wykorzystać gotowane mięso z rosołu:

  • pasta do smarowania kanapek z mięsa z rosołu
  • nadzienie do pierogów z mięsem
  • wytrawne naleśniki z mięsem drobiowym i warzywami
  • farsz do pasztecików drożdżowych
  • sałatka z ryżem i mięsem drobiowym
  • aromatyczny pasztet drobiowy pieczony
  • kotlety mielone.
Sonda
Lubisz jeść rosół?