Madonna

i

Autor: Wojciech Barański; YouTube @Ksiadzzosiedla

Z Warszawy

Ksiądz odwiedził restaurację Madonna w Warszawie. "Strasznie mnie to wkurza i boli"

2024-02-09 7:57

Restauracja Madonna w Warszawie niezmiennie wywołuje skrajne emocje. Niecodzienny wystrój, na który składają się m.in. obrazy Maryi z twarzą Rihanny czy wizerunek Keanu Reevesa jako Jezusa, sprowokował już protesty modlitewne. Teraz do lokalu wybrał się aktywny w mediach społecznościowych ksiądz, który opowiedział o swoich odczuciach.

Pomysł na restaurację Madonna wywołał wśród wielu katolików niemałe oburzenie. Przypomnijmy, że lokal przy placu Konstytucji 3 zwrócił uwagę głównie swoim wnętrzem - w środku znaleźć można chociażby obrazy Matki Boskiej czy Jezusa, których twarze zostały zastąpione wizerunkami Rihanny, Lany Del Rey czy Keanu Reevesa. Część mieszkańców alarmuje, że obiekt profanuje wizerunek Maryi i obraża uczucia religijne.

Ksiądz odwiedził restaurację Madonna w Warszawie

Teraz do lokalu zdecydował się wybrać ks. Rafał Główczyński, znany w sieci jako "Ksiądz z osiedla". Duchowny opublikował na YouTube film pt. "KSIADZ: SZYDZĄ Z MARYI", w którym opowiedział o swojej wizycie i związanych z nią emocjach.

- Rozmawiałem z kelnerkami. Powiedziały, że ten wystój nie ma nikogo obrażać, to tylko taka konwencja, poza tym identyczna restauracja jest w Londynie. Rozmawiałem też z klientami. Mówili, że ich zdaniem żarcie średnie, drinki też. Gdyby nie cały ten szum, restauracja pewnie szybko by upadła, a na pewno by się nie wybiła - stwierdził ksiądz.

Jak dodał, dokładnie obejrzał wystrój, który opisał swoim odbiorcom. - Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś sobie pozwolił na zrobienie podobnej knajpy z wizerunkiem Mahometa - powiedział.

Następnie duchowny przeszedł do swoich odczuć w związku z całą sprawą. - Strasznie mnie wkurza, jeżeli ktoś wciąga Kościół, wiarę w miejsca, gdzie nie powinien. Denerwuje mnie, jeśli politycy wciągają wiarę w swoje sprawy i bardzo mnie boli, że ktoś wciągnął wiarę, Maryję w promowanie swojej restauracji. Uważam, że było to zrobione z wyrachowaniem, właśnie w taki sposób, by zrobić szum, by wciągnąć w to ludzi wierzących, by w ten sposób się wypromować. Strasznie mnie wkurza i boli, że to się udało - stwierdził.

Ksiądz dodał, że jego zdaniem modlitewne protesty jedynie dodatkowo promują restaurację. Zamiast tego zachęcił do podpisania udostępnionej przez siebie petycji o ochronę świętości. Pokazał też, że wystawił Madonnie negatywną opinię, w której wspomniał o celowym obrażaniu uczuć religijnych, oraz zachęcił do modlitwy za twórców gości i restauracji, by zrozumieli swój błąd.

Cały film możecie zobaczyć poniżej:

Dantejskie sceny przed restauracją Madonna.Tłum odmawiał różaniec, kobieta leżała krzyżem
Listen on Spreaker. Źródło: Ksiądz odwiedził restaurację Madonna w Warszawie. "Strasznie mnie to wkurza i boli"