jagody

i

Autor: pexels

SEZON NA JAGODY

Ile kosztują jagody w 2024 roku? Cena za słoik szokuje

2024-07-11 13:06

Sezon na jagody i wszystko co z nimi związane oficjalnie rozpoczęty! Drożdżówki, pierogi, placuszki i kluski leniwe obrzucone owocami leśnymi, to prawdziwe "niebo w gębie". Zastanawiacie się ile w 2024 roku trzeba zapłacić za słoik jagód? Często owoce możemy dostać na ryneczkach, osiedlowych bazarkach lub na poboczach dróg.

Cena jagód w 2024 roku

Jak co roku o tej porze, przy drogach zaczynają stać sprzedawcy ze słoikami wypełnionymi czarnymi jagodami. Umówmy się szczerze - jest to jeden z najlepszych okresów w roku, zaraz obok sezonu na świeże truskawki. Ciemnofioletowe owoce pojawiają się zwykle na początku lipca i można dostać je do końca sierpnia, jednak w tym roku gdzieniegdzie pojawiły się już w czerwcu. Jak dobrze wiemy jagody rosną w lasach na terenach podmokłych oraz na obrzeżach polan i jest to naprawdę dobry biznes dla tych, co lubią je zbierać i się na nich znają. Cena czarnych jagód zawsze była wysoka, dlatego nic dziwnego, że drożdżówki czy pierogi wypełnione po brzegi owocami są towarem luksusowym. Ile w 2024 roku trzeba zapłacić za słoik jagód? Cena może zszokować wiele osób.

ZOBACZ TAKŻE: Cena jagodzianki u Magdy Gessler mocno szokuje. Internauci grzmią, a Lara tłumaczy wartość drożdżówki

Kuchenne rewolucje - Magda Gessler ratuje Łódzką restaurację!

Jagody cena za kg 2024

Po ile są jagody w 2024 roku? Owoce te są nie tylko smaczne, ale także niezwykle zdrowe. Są jednym z najbogatszych źródeł antyoksydantów i bogate w witaminy oraz minerały. Poprawiają wzrok, wspomagają układ krążenia i wspierają układ pokarmowy. Spożywanie jagód jest także bardzo ważne w przypadku osób chorych na choroby tarczycy, bowiem łagodzą dolegliwości i potrafią poprawić wyniki. Ile kosztują jagody za kilogram w tym roku? Cena owoców jest wysoka i jak twierdzą zbieracze nie zmieni się, ponieważ jest susza i jagód może być niewiele. Okazuje się, że w 2024 roku za kg jagód trzeba zapłacić od 20 zł za słoik o pojemności 0,75l. Cena różni się w zależności od regionu i sprzedawcy.

Rozpoznasz te ciasta? Quiz dla smakoszy

Pytanie 1 z 11
Jakie ciasto widzisz na zdjęciu?
ciasto, tiramisu