makaron

i

Autor: pexels

PATENT W KUCHNI

Co zrobić żeby makaron nie kipiał? Ten patent pokochały Polki

2024-04-09 16:28

Niby prosta czynność, a potrafi doprowadzić do szału. Mowa o gotowaniu makaronu, a raczej momencie gdy on... kipi. Jak temu zaradzić? Co zrobić, by makaron nie wykipiał? Okazuje się, że są na to dwa niezawodne sposoby.

Kipiący makaron to zmora każdej osoby, która go gotuje. Jak temu zaradzić? Co zrobić jak makaron kipi? Gotowanie ziemniaków, ryżu, kaszy bądź makaronu, to najczęstsza i najprostsza czynność wykonywania w kuchni. Rodzice powierzają tę czynność nawet swoim dzieciom, ponieważ jest naprawdę prosta. Trzeba jednak uważać, by się nie poparzyć, ponieważ mamy wtedy do czynienia z wrzącą wodą. Prawdziwą zmorą jest jednak gotowanie makaronu, gdy kipi. Wylewająca się woda z garnka, zalewająca kuchnekę i blat w kuchni, potrafi doprowadzić do szału. Jak temu zapobiec? Okazuje się, że są na to aż dwa niezawodne sposoby. Wystarczy, że zastosujesz jeden z nich, a problem kipiącego makaronu zniknie raz na zawsze!

ZOBACZ TAKŻE: Co można zrobić z mięsa z rosołu? W taki sposób przestaniesz marnować jedzenie i zaoszczędzisz pieniądze

Makaron z pomidorkami. Obiad w 15 minut.

Co zrobić żeby makaron nie kipiał?

Wiele osób ma ten sam problem podczas gotowania makaronu. Mowa oczywiście o kipiącej wodzie, która potrafi zrobić istną powódź! Jak temu zapobiec? Co zrobić żeby makaron nie kipiał? Okazuje się, że jest na to banalny sposób - a nawet dwa. Jednym z patentów na kipiącą wodę jest położenie drewnianej łyżki na garnek, która będzie zakrywać jego średnicę. Położona w poprzek rozprowadzi pęcherzyki powietrza odpowiedzialne za podnoszenie się zawartości ponad brzeg garnka. Jeśli jednak nasza łyżka okaże się za mała, możemy włożyć ją do gotującej wody i nie wyciągać do zakończenia gotowania. Drugi patent jest równie skuteczny co pierwszy. Na kipiącą wodę idealnie sprawdzi się posmarowanie brzegów garnka olejem lub innym tłuszczem. Zawartość (czyt. gotująca woda z makaronem) zatrzyma się na tłuszczu i tym sposobem nasza kuchenka, bądź płyta indukcyjna zostanie uratowana od zalania.

Czy wiesz co oznaczają słowa z PRL-u i lat 90.? Prodiż i nie tylko

Pytanie 1 z 11
Na początek coś naprawdę łatwego. Co to prodiż?