zbiórka

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konińskie II LO wspiera schronisko

2023-12-01 16:24

To już kolejny raz, kiedy uczniowie konińskiego "drugiego" włączyli się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Pora zimowa dla tych potrzebujących i samotnych pupili jest bardzo trudna. Dlatego, każda, taka akcja jest potrzebna.

Ponad 600 złotych na pomoc dla konińskiego schroniska, zebrali uczniowie II LO. Chcąc wykorzystać te pieniądze jak najlepiej, kupią to, co zwierzęta teraz, potrzebują najbardziej.

Mamy już informację, że najbardziej, z racji już sezonu zimowego, potrzebne są puszki mięsne dla piesków. Przy czym, będziemy się starali kupić, takie puszki, które będą miały, dużą zawartość mięsa w mięsie, co by była dla nich, odpowiednia ilość energii.

Powiedziała nam dyrektorka konińskiego II LO, Małgorzata Koziarska-Sip i dodała, że to nie pierwsza taka akcja zorganizowana przez licealistów. Angażują się oni w różnego typu działania charytatywne.

Również adopcja, taka na odległość, gdzie zbierają pieniądze, na określonego psa czy kota, któremu trzeba pomóc, ale również chodzą do schroniska i wychodzą z psami na spacery, jako wolontariusze.

Po zakończeniu zbiórki dla konińskiego schroniska, uczniowie postawili karton na szkolnym korytarzu i teraz zbierają karmę, koce, kołdry, prześcieradła dla Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zbiórka potrwa do 20 grudnia.